• (212) 272 00 88
 • Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?
  Aralık 1st, 2015 | Genel | Yorum yapılmamış

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

  Özel olarak geliştirilen bir oksijenasyon yöntemi olan bleaching kişisel kozmetik çözümleri arasında yer almaktadır. Kişinin talebine göre özel yöntemler kullanılarak diş beyazlatılmakta ya da diş tonu 1-2 ton açılmaktadır.

  Profesyonel kişilerce yapılması gereken diş beyazlatma uygulamaları ile kişinin talebine bağlı olarak evde ya da muayenenahane ortamında diş rengi beyazlatılarak çok daha estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Diş beyazlatma dişlerde iç renkleme ve dişlerde dış renkleme olmak üzere ikiye ayrılan sorunların çözümünü sağlamaktadır.

  Dişlerde İç Lekelenme Nedir?

  Dişin artık içine işleyen ve kesinlikle tek başına diş fırçalama ile çıkarılamayacak olan lekelenmelerdir. İlaçların kullanımı ya da değişik faktörlere bağlı olarak diş oluşumu döneminde yaşanabileceği gibi yapısal bozukluklar sonucuda oluşabilmektedir. Bleaching yöntemi kullanılarak yapılan diş beyazlatma bu grupta yer alan kişilerde son derece etkili sonuçlar vermektedir.

  Diş BeyazlatmaDişlerde Dış Lekelenme Nedir?

  Diş taşı temizliği ve düzenli diş fırçalama gibi basit yöntemler ile kolaylıkla tedavi edilebilen lekelenmelerdir. Bu lekelenmeler çay, kahve, sigara gibi boyayıcı ajan yönünden zengin gıda, içecek gibi tüketimlere bağlı olarak oluşmaktadır.

  Diş lekelenmelerinin her biri farklı bir tedaviyi gerektirdiği için mutlaka diş hekimi tarafından ön bir muayene yapılmalı ve buna göre bir tedavi uygulanmalıdır.

  Diş Beyazlatma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Dişetleri mutlaka korunmalıdır.
  • Beyazlatma için kullanılacak olan ilacın dozu ve yoğunluğu mutlaka bir uzman tarafından ayarlanmalıdır.
  • Tedavi sonrası 1-3 gün süresi boyunca diş hassasiyeti oluşabilir. Bu süreçte mutlaka tedavi sonrası diş hekiminizin uyarılarını dikkate alarak uygulayın.

  Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diş hekiminiz tarafından verilen jeli yine onun önerileri doğrultusunda kullanmaya çalışın. Düzenli kullanım halinde evde 5-7 gün içerisinde istenilen beyazlığa kavuşmuş olursunuz. Muayanehane ortamında yapılan diş beyazlatma işlemlerinde ise yaklaşık 1 saatlik süre yeterli olmakta ve bu süre zarfında dişler 8 tona kadar daha beyaz bir renge sahip olmaktadır.